W starożytności, kilka kropli wody różanej dodawano do kąpieli, aby pieścić ciało i zmysły. Do dziś jest ona doskonałym rozwiązaniem wielu problemów kosmetycznych i staje się coraz bardziej popularna w produkcji kosmetycznej. Warto odkryć niezrównane właściwości unikalnych składników wody różanej.

Do czego można wykorzystać wodę różaną?

Ten produkt:

  • oczyszcza, wygładza i odżywia skórę;
  • tonizuje, przywraca blask, głęboko nawilża;
  • może być również stosowany na włosy;
  • ma uspokajający wpływ na zmysły.

Przeznaczony jest do stosowania jako tonik do oczyszczania skóry, a przed nałożeniem kremu nawilżającego. Może być również stosowany jako maseczka lecznicza. W tym celu należy zmieszać wodę różaną z glinką odpowiednio dobraną do rodzaju cery. Woda różana może być także stosowana na włosy, dzięki czemu będą one sprężyste, pełne blasku i miękkie w dotyku.

Składniki i zapach

Kosmetyk Make Me Bio woda różana (https://www.bee.pl/make-me-bio-woda-rozana-100-ml_p15575.html) jest w stu procentach czystym i naturalnym kosmetykiem przeznaczonym do dogłębnej pielęgnacji skóry, który jest idealny do wszystkich rodzajów cery. Woda różana make me bio zawiera hydrolat z róży damasceńskiej, która charakteryzuje się niepowtarzalnym zapachem. Dzięki pięknemu, utrzymującemu się przez długi czas, zapachowi róży jest ona kojąca dla zmysłów. Kosmetyk ten nie zawiera parabenów, siarczanów, swoistych zapachów i konserwantów.

Dlaczego warto stosować wodę różaną make me bio?

Make Me Bio woda różana, podobnie jak wszystkie produkty Make Me Bio są stworzone na bazie ekstraktów i wyciągów roślinnych. Doskonale odświeża i ożywia skórę, szczególnie szarą, zmęczoną, dojrzałą i przebarwioną. Ma również działanie regenerujące. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry podczas zabiegów przeciwtrądzikowych.

Właściwości przeciwzapalne i ochrona przeciwzapalna

Przeciwutleniacze zawarte w wodzie różanej chronią komórki skóry przed uszkodzeniami. Woda różana ma również właściwości przeciwzapalne, co oznacza, że może być umieszczana na skórze w celu złagodzenia podrażnień spowodowanych warunkami takimi jak egzema i trądzik różany. Woda różana działa jako inhibitor elastazy i kolagenazy, które są szkodliwe dla skóry. To z kolei może pomóc ukoić skórę i zmniejszyć zaczerwienienia.

Sposób stosowania

Po umyciu twarzy, należy zwilżyć skórę nawilżoną hydrolizatem. Trzeba go stosować rano i wieczorem lub częściej, w zależności od potrzeb. Wygodny spray pozwala na równomierną aplikację preparatu.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com